Dobra kawa na weselu – pytania i odpowiedzi | Dolka Cafe

W różnych okolicznościach często pytacie nas o wiele kwestii związanych z naszą usługą „Barista na wesele”.

Dziś postaram się rozprawić z większością z nich oraz opowiedzieć jak to wszystko przebiega.

Na wstępie zaznaczę, że pominę jednakowoż jedną z ważniejszych kwestii – finanse. Na ostateczną cenę składa się wiele czynników takich jak np. daleki dojazd, dodatki, zmienna liczba Gości weselnych itp. Ostateczną cenę zawsze dogrywamy z Parą Młodą, więc jeśli jesteście zainteresowani, to po prostu do nas napiszcie i dogadamy temat 🙂

Ostrzegam, że nie jest to post z tych najkrótszych, ponieważ zazwyczaj pytań macie całe mnóstwo. Polecam narobić sobie kanapek.

Zacznijmy więc naszą blogową familiadę od kwestii najważniejszej czyli…..:

1. Jaką macie kawę?

Nasza kawa to 100% Arabica, która wypalana jest na świeżo przed każdą imprezą. Palona jest na profil średni, dzięki temu gorycz została znacznie obniżona, a na wierzch mogły wyjść inne smaki i aromaty – przede wszystkim mleczna czekolada i orzech. Kawa, na którą postawiliśmy to mieszanka Brazylii i Hondurasu. Geeeenialnie łączy się z mlekiem a i w formie espresso czy americano zadowoli niejednego kawopija 🙂 Jeśli chcecie jej spróbować to da się to jak najbardziej zrobić o tu, o tu : NASZA KAWA

2. W jakich godzinach działacie?

I tu bardzo często jesteście zaskoczeni 🙂 Bo działamy długo. Czyli od samego początku imprezy, aż do 24:00. Chcemy być z Wami przez większość tego czasu i wzmacniać Was i Waszych Gości podczas długiej zabawy!
Kawka do obiadku? Proszę bardzo!
Kawka do torcika? Się robi!
Kawka na wzmocnionko przed oczepinami? Myyk!
Z reguły staramy się zwinąć w czasie oczepin, żeby uniknąć dodatkowego ambarasu 😛

3) Jakie rodzaje kaw serwujecie?

Określamy to mianem „wszystkiego co da się wycisnąć z ekspresu ciśnieniowego”. Espresso, doppio, americano, cappuccino, flat white, latte… coś pominąłem?
A no tak! W sezonie letnim możecie ochłodzić się kawą mrożoną, a w zimowym rozgrzać gorącą czekoladą 🙂
Herbatka też się znajdzie!

4) Co przywozicie ze sobą?

Sprzętowo zawsze wygląda to podobnie. Ekspres ciśnieniowy (w zależności od wielkości imprezy dwu lub jednogrupowy), młynek automatyczny, porcelana, szkło, bar i całe mnóstwo pozostałego szpeju kawowego, który jest nam niezbędny do realizacji.
No i uśmiech na mordkach, ale to gratis jest 😛

5) Jakie macie bary?

Nie ukrywam, że jest to sprawa dość zmienna, ponieważ kwestie naszego sprzętu cały czas ewoluują. Bary, też się zużywają, więc wymieniane są na nowe itp. ALE! Zawsze mamy do wyboru dwie standardowe opcje: bar rustykalny (drewno) i czarny bar skórzany. W zależności, który Wam bardziej odpowiada – taki przyjedzie 🙂
Nie wykluczam, że za jakiś czas wjedzie coś nowego. Któż to wieee…

6) Kim są bariści Dolki?

No po prostu debeściaki. Co tu będę się rozpisywał 🙂

7) Czy ludzie na weselu w ogóle są zainteresowani? Piją kawę?

Sami byliśmy tego bardzo ciekawi na początku. Teraz już wiemy, że tak! Bardzo często jesteśmy określani jako „ten element, którego brakowało na weselu”. Bo przecież dobre jedzenie było, alko też coraz lepsze, pyszny (często nie tani) torcik i do tego pani kelnerka z tacą „rozpuszczalna czy parzona??”.
Często słyszymy też, że „no nareszcie mogę pić kolejne kawki, nie dlatego, że zasypiam ale dlatego, że mi smakują”.

Jesteśmy super zaskoczeni, ale w przeciągu tych trzech lat, które mamy do tej pory za sobą podwoiło się praktycznie zejście kawy na weselu!

8) Czy jest jakiś limit kaw „na Gościa”?

Tak. I tu posłużę się cytatem z poprzedniego wpisu: ” Wciągnęłabym piątą ale mi się do brzuszka nie zmieści”.

Limit zależy od brzuszków Waszych Gości.

9) Więcej niż jedno zwierze to?

Lama.

10) Czy poprawiny też robicie?

Pewka! DOBRA kawa na poprawinach to DOBRY pomysł. Nie wiem czemu ,ale jakoś dziwnie ludzie zmęczeni są wtedy….
(Podpowiem, że pakiet wesele + poprawiny wychodzi baardzo bardzo fajnie 😛 )

11) Czy macie też jakieś opcje dodatkowe?

Mamy kilka do wyboru.

Po pierwsze primo – dla miłośników czarnych kaw tzw. „alternatywnych metod parzenia” świetną opcją jest dodatkowy ekspres przelewowy, w którym serwujemy jaśniej palonego singla. Najczęściej jest to Etiopia ale w tej kwestii jesteśmy otwarci na sugestie.

I drugie primo – nasz kawowy truck!
Opcja na wesela „pod chmurką”. Jest dobra kawusia i jest klimacik!TUTAJ

12) Czy malujecie na kawach te takie ładne wzorki?

Stanowczo tak! Latte art to jest to co kawowe tygryski lubią najbardziej! Każda biała kawa czy to będzie cappuccino czy flat white przyozdobiona jest jakimś wzorem. Serce, rozeta, tulipan, łabędź (w naszym wydaniu kura z podwoziem lub bez) i wiele innych wzorów pojawią się w filiżankach Waszych i Waszych Gości. Najważniejsze dla nas jest, żeby kawa smakowała, ale ładne podanie to +10 do smaku!

13) Czego potrzebujecie od sali?

Niewiele. Tak naprawdę potrzebujemy trochę miejsca (średnia szerokość baru to 120 cm), i prąd. Ekspresy, są tak skonstruowane, że nie potrzebujemy podpięcia do bieżącej wody, więc możemy stać w każdym miejscu. Jak już wspomniałem wcześniej wszystkie graty przywozimy ze sobą. Jedyną kwestią do dogadania z domem weselnym to kwestia mycia porcelany. Czy Ci niezwykle sympatyczni ludzie nam to ogarną, czy po prostu wpuszczą nas na zmywak. Tyle!

14) Ilu baristów jest podczas usługi?

Wesela / poprawiny do 100 osób spokojniutko ogarnia jeden barista. Powyżej 100 osób jesteśmy we dwójkę, żeby wszystko ładnie i sprawnie szło.

15) Czy umowę można podpisać online?

Bardzo modne pytanie ostatnio 😀 Jasne! Żaden problem.

Ufff… chyba udało mi się przebrnąć przez wszystkie pytania, a przynajmniej przez część.
Jednak pamiętajcie, że gdybyście mieli jakąkolwiek kwestię, która by Was interesowała śmiało do nas piszcie lub dzwońcie – chętnie odpowiemy.
dolkacafe2016@gmail.com
609-349-852 – Eryk

To by było tyle na dziś 🙂 Trzymajcie się ciepło!

Hej pa!